שחקני הקבוצה הבוגרת
רשימת שחקנים:
גלרית תמונות
טבלת ליגת Winner
נקודות שערים מש' הקבוצה
6 4- 0 2 מכבי פתח תקווה 1.
6 4- 2 2 מכבי תל-אביב 2.
4 5- 4 2 הפועל רעננה 3.
4 3- 2 2 הפועל כפר סבא 4.
3 4- 3 2 הפועל קריית שמונה 5.
3 3- 2 2 בני יהודה 6.

בריטס חורחה - מידע כללי

נתונים אישיים

13מספר חולצה:
02.08.1981תאריך לידה :
קשר ימניתפקיד במגרש :
14.9.03 בית``ר ירושליםבכורה בבוגרים :
178 ס"מגובה:
73 ק"גמשקל:

סטטיסטיקה אישית

הופעות בליגה : 13
הופעות בגביע אירופה : 6
הופעות בגביע הטוטו : 4
הרחקות : 1

חורחה בריטס

מאת: יצחק הברמן, מכבי חיפה
קשר מפארגוואי שהגיע למכבי חיפה בגיל 22.5 .
חורחה אורלנדו בריטס נולד בפברואר 1981 בעיר הקטנה ווילריקה המרוחקת 150 ק"מ מאסונסיון, בירת פארגוואי. כשהיה בן 14 זיהה עסקן מקומי את הכשרון הטמון בילד ולקח אותו לביתו של מאמן קבוצת פרזידנטה היידס, מועדון קטן באסונסיון.
לבריטס היה קשה להיפרד ממשפחתו אך לנגד עיניו עמדה התקדמותו בכדורגל. בזמן שהותו התגורר יחד עם עוד מספר שחקנים נוספים שהגיעו מחוץ לעיר. למרות זאת, הניתוק מהמשפחה הקשה עליו, עד כדי כך שבזמנו החופשי העדיף לעזור לאפסנאי הקבוצה כדי ל"שרוף" את השעות עד לאימון הבא.
בקבוצת הנוער של פרזידנטה היידס זיהו את כשרונו וזימנוהו לנבחרת הנוער. הוא ניחן בביטחון רב, פוטנציאל פיזי וכשחקן שאינו מוותר על שום כדור, גם אם נראה שהוא אבוד. עד כדי כך שהפך לשחקן שמאוהב בכדור ותכונה זו עיכבה את התקדמותו. לא לזמן רב. בגיל 17 כבר ערך את הופעת הבכורה בקבוצת הבוגרים. התעוררותו המטאורית לא נעצרה והוא זומן לנבחרת הנוער שהופיעה באליפויות העולם בארגנטינה ( לגילאי 16) ולגילאי 20 בניגריה, שם היה לצעיר המשתתפים.
בשעה שהמשחקים בארגנטינה התנהלו, ישב ביציע, מבלי שבריטס יידע על כך, מגלה הכשרונות של קבוצת ויאדוליד מהליגה הראשונה בספרד. מכאן ועד לרכישתו, הדרך הייתה קצרה. בגיל 18 עבר לספרד. לשני הצדדים היו תקוות רבות שהתבדו. לא חלף זמן רב וחורחה הועבר לשחק בקבוצת המשנה של המועדון. הכישלון בספרד גרם למעברו לקבוצת בראגה מפורטוגל. גם כאן ציפו ממנו לפרוץ ולהפוך לשחקן מפתח, אולם במהלך העונה שיחק בסך הכל כשעתיים.
בתום אותה עונה שב מאוכזב למולדתו. דעת המומחים הייתה שגילו הצעיר היה לו לרועץ וכי יצא מוקדם מדי לדרך מקצוענית. בפארגוואי הוחתם בקבוצת הצמרת ליברטאד. בריטס התאושש והפגין רמה גבוהה, עד שטרגדיה אישית שפקדה את משפחתו פגמה ביכולתו של הקשר המופנם. למרות הכל, קבוצתו זכתה באליפות .
בריטס התקשה להתאושש מהמשבר האישי ובלית ברירה הועבר לקבוצה הקטנה טקווארי שמינתה אותו לקפטן. בעונה הראשונה הדהימה הקבוצה כשזכתה במקום השלישי המכובד וזכתה לשבחים רבים.
בריטס זומן לנבחרת פארגוואי ואז עינה של מכבי חיפה נחה עליו והוא הגיע לישראל. בתחילה נדמה היה שחיפה "טעתה" מאחר וחיפשה קשר אחורי בעוד בריטס משחק בתפקיד קדמי יותר. לבסוף הוחלט להשאירו, מאחר ומדובר בשחקו בעל פוטנציאל רב.
לא לאורך זמן. בריטס התקשה, כמו חברו דנטה לופז, להשתלב במערך שחיפה בנתה ובהזדמנות הראשונה נפרדו דרכי שני הצדדים. בריטס הועבר לקבוצה מהליגה הראשונה בפורטוגל וגם שם לא הפליא ביכולתו.


Copyright © Maccabi Haifa All rights reservedכל הזכויות שמורות למכבי חיפה