עדכונים שוטפים
חדשות
חנות מכבי חיפה
עט מהודר צמפיונס ליג
מחיר קבוצתי: 28 ₪
מכבי חיפה בפייסבוק
טבלת ליגת Winner
נקודות שערים מש' הקבוצה
6 4- 0 2 מכבי פתח תקווה 1.
6 4- 2 2 מכבי תל-אביב 2.
4 5- 4 2 הפועל רעננה 3.
4 3- 2 2 הפועל כפר סבא 4.
3 4- 3 2 הפועל קריית שמונה 5.
3 3- 2 2 בני יהודה 6.
חדשות

ה"גזטה דלי ספורט" התלהב מחיפה: פיורנטינה טבעה בדממה

מאת: יצחק הברמן, מכבי חיפה
פייסבוק טוויטר

העיתונים הגדולים באיטליה מחמיאים לקבוצת הנוער בויארג'יו, אחרי ניצחונה הראשון על פיורנטינה. ה"קוריירה דלה סרה" התרכז בבירם כיאל בשל מוסלמיותו


ניצחונה של מכבי חיפה על פיורנטינה, בפתיחת טורניר ויארג'יו באיטליה, לא השאיר את מדורי הספורט של העיתונים הגדולים, אדישים והם משבחים את הופעתם של החיפנים.
על רקע צילומים של שוטרים ביציעים השוממים, עקב רציחתו של קצין משטרה, כותב ה" גזטה דלה ספורט": " פיורנטינה טבעה בדממה".

בסקירה נכתב: " נגמר העונש וטורניר ויארג'יו פותח היום את שעריו לקהל הרחב. לומר את האמת, זה נשמע כבר טוב מאחר ומדובר בטורניר נוער שנועד לגלות כדורגלנים מקצוענים בעתיד. השערים הסגורים לעומת זאת, חיסלו את מחיאות הכפיים לצמד השערים שהבקיע בירם כיאל לשער פיורנטינה.
מי ? הקיצוני הימני ההתקפי של מכבי חיפה. הוא הבקיע והודה לאלוהים, לאחר שגילח את השטח בשער הראשון ובבעיטה חופשית בשער השני. בכדורגל שמחפש שלום, לראות מוסלמי שלוקח על גבו את הניצחון בקבוצה ישראלית, מוקף בחיבוקים ואהבה, זו תמונה מדהימה ויפה".


אצלנו אין בעיות של דת בין השחקנים. בירם כיאל. צילום: ארז כהן אצלנו אין בעיות של דת בין השחקנים. בירם כיאל. צילום: ארז כהן

אצלנו אין בעיות של דת בין השחקנים. בירם כיאל. צילום: ארז כהן

בירם מרואיין בעיתון והכתב ממשיך: " בסיום עיניים דומעות משמחה וקורנות מאושר. "אל תתפלאו שאנחנו משחקים כתף אל כתף, מוסלמים ויהודים. זה נכון, בדרך אמנם יש מלחמות אבל הכדורגל מאחד אותנו. הדבר היחיד הלא יפה"- המשיך ואמר בירם- " זה לשחק באצטדיון שומם, כתוצאה מכך שמישהו מת במהלך ארוע ספורטיבי". המאמן המנצח, משה הרשקו, מצוטט: "אנחנו משתתפים בצערכם ומקדישים את הניצחון למשפחת רצ'יטי".


הקוריירה דלה סרה" מתייחס אף הוא ללאומיותו של הכובש ובכותרת נכתב: "גול התפילה בשקט של ויארג'יו".
בגוף הכתבה כתוב: " זה קורה כך שבדקה ה- 36 של המחצית הראשונה, בירם כיאל עושה מהלך שמזכיר את כריסטיאנו רונלדו. מתקדם מצד ימין לעבר מרכז הרחבה ושולח בחלק החיצון של הנעל כדור ענק שחודר לפינת השער. הוא כורע ברך על הדשא ומרים את ידיו לשמיים. חבריו לקבוצה עוטפים אותו בחיבוקים ואהבה. פרט קטן מספר אחת: חבריו של בירם המוסלמי הם ממכבי חיפה, כלומר הקבוצה שאחד ממנהליה מגדיר כמועדון הייצוג הישראלי הבכיר.
פרט קטן מספר שתיים: בירם מבקיע בעוד שמסביבו אין קהל והשקט עוטף את השער. למי שמתעניין, המשחק הסתיים בניצחון חיפה 0:2. גם השער השני הובקע ע"י בירם כיאל שהפעם, רץ לחבק את המאמן לאחר ההבקעה. בירם, שאחרי המשחק אחז בידו בקבוק שתיה, הפגין בתווי פניו את 19 שנותיו אך אישיותו ניכרת כבוגרת הרבה יותר"


בירם נשאל לאחר המשחק מספר שאלות ובין השאר אמר: " אף פעם לא היו אצלנו בעיות של התנגשות בין דתות. אנחנו קבוצה אחת. מה שטוב לי, טוב גם לחברים שלי. אם הייתי ספורטאי בספורט אישי, דוגמת טניס, ייתכן ןהמחשבה הייתה שונה. במכבי חיפה השחקנים הצעירים אינם מקבלים שכר. השחקנים שיש להם חוזה בקבוצה הבוגרת, מקבלים רכב מהמועדון".

Copyright © Maccabi Haifa All rights reservedכל הזכויות שמורות למכבי חיפה